Nacházíte se zde: Úvod / Publikace

Aktuality

SÚRO se s mezinárodním týmem vědců podílel na objasnění úniku Ruthenia
Ruthenium se od 29. září 2017 vyskytovalo v ovzduší ČR i v některých dalších státech Evropy. Jeden ze světově nejprestižnějších a komplexních víceoborových vědeckých časopisů, americký Proceedings of the National Academy of Sciences zveřejnil o celé události podrobnou studii.
Jaderné Ženy podepisují na SÚRO, v. v. i. memorandum
Únik malého množství selenu 75 z belgického výzkumného centra SCK CEN – v ovzduší ČR nebyl detekován
Podle informací z belgického jaderného výzkumného centra SCK CEN došlo 15.05. 2019 přes komín ventilačního systému k uvolnění malého množství radioaktivního selenu 75 (Se-75) do ovzduší. K úniku došlo během výrobní manipulace s kapslí obsahující uvedený radionuklid, který se využívá v této podobě v defektoskopii.
Mezinárodní setkání setkání leteckých skupin
Ve dnech 21. - 22.5.2019 uspořádalo SÚRO v.v.i. a NUVIA a.s. setkání leteckých skupin: „International Meeting on Airborne Gamma-ray Spectrometric Software“ v Praze.
SÚRO uspořádal druhé mezinárodní porovnání kontinuálních monitorů radonu.
Porovnání proběhlo v rámci projektu IAEA Regional Training Course on Inter-Comparison of Active Radon Monitors, 2018-09-20, Reference: TN-RER9153-1801032.
Skupina zaměstnanců SÚRO se stala skutečným Ježíškovým vnoučetem.
Díky tomu zažili dvě obyvatelky z Domova seniorů Kladno krásné Vánoce. Paní Linda (76 let) dostala mechanický invalidní vozík a paní Anna (89 let) speciální pružinovou matraci.
Seminář „Otázky dopadu jaderné havárie do zemědělství a připravenost ČR“
Ministerstvo zemědělství společně se Státním úřadem pro jadernou bezpečnost a Státním ústavem radiační ochrany zorganizovaly dne 24. října 2018 v prostorách Ministerstva zemědělství odborný seminář „Otázky dopadu jaderné havárie do zemědělství a připravenost ČR“