Nacházíte se zde: Úvod / Publikace / Aktuality

Aktuality

Kurzy další odborné přípravy
Připravili jsme kurzy další odborné přípravy pro oblast lékařského ozáření formou e-learningu.
Naše příspěvky na ETSON News
Od 1. ledna 2021 se SÚRO stalo novým členem mezinárodní platformy ETSON (European Technical Safety Organisations Network), která sdružuje významné instituce plnící poslání TSO. Tyto organizace poskytují expertní podporu svým regulačním úřadům pro oblast jaderné bezpečnosti, radiační ochrany a nakládání s radioaktivními odpady a vyhořelým jaderným palivem.
Vzpomínka na kolegyni Helenu Žáčkovou
Se zármutkem oznamujeme, že v neděli 14. března 2021 zemřela naše kolegyně Ing. Helena Žáčková.
Dnes 11.3.2021 uběhlo 10 let od jaderné havárie ve Fukušimě
25 let Státního ústavu radiační ochrany
U příležitosti 25 let existence našeho ústavu jsme vydali sborník věnovaný historii a významným údálostem z naší činnosti.
Mírně zvýšené koncentrace některých umělých radionuklidů v ovzduší v červnu na severu Evropy
Několik stanic monitorujících radionuklidy v ovzduší na severu Evropy (Finsko, Švédsko) detekovaly nepatrné koncentrace některých umělých radionuklidů, jež běžně detekovány nejsou (Ru-103, Cs-134, Co-60, Nb-95, Zr-95 a Ce-141) a mírně zvýšené koncentrace Cs-137.
K možnému šíření kontaminace v důsledku požárů u černobylské elektrárny
V 2. dubnovém týdnu proběhla médii zpráva o požárech v oblasti havarované černobylské jaderné elektrárny. Ani na jednom z 10 monitorovacích míst ČR jsme v krátkodobých měřeních dosud nezaznamenali žádnou významně zvýšenou úroveň radioaktivní kontaminace Cs-137 v ovzduší.