Veletrh vědy podruhé

Od čtvrtka 8. do soboty 10. června 2023 se od 10 do 18 hodin na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech uskuteční další ročník Veletrhu vědy, největší vědeckopopularizační akce v ČR. Již podruhé zde má stánek i SÚRO, v.v.i. včetně venkovní expozice.

Mezi rekordním počtem expozic ústavů Akademie věd ČR, univerzit a výzkumných a inovačních firem letos podruhé najdete stánek SÚRO. V něm prezentujeme veřejnosti radonový program ČR, detektory pro měření koncentrace radonu ve vzduchu, modelování šíření radionuklidů v atmosféře, odpovídáme na zvídavé dotazy týkající se radiační ochrany. Na venkovní expozici si zájemci mohou prohlédnout měřící auto mobilní skupiny a dozvědět se více o monitorování radiační situace ČR. 

Součástí Veletrhu je i bohatý doprovodný program, včetně přednášek, laserového bludiště či chemické únikové hry. Podrobnější informace najdete na stránkách https://www.veletrhvedy.cz.

Poslechněte si speciální vysílání Magazínu Experiment (Český rozhlas, 10. června 2023), ve kterém najdete i reportáž o měření radonu: https://radiozurnal.rozhlas.cz/neni-videt-ani-citit-ale-doma-ho-mozna-mate-nechte-si-radon-zdarma-zmerit-vyzyva-9013254

 

Image
veletrh vědy - 2 (obr. 1)

 

Image
veletrh vědy - 2 (obr. 2)

 

Image
veletrh vědy - 2 (obr. 3)