SÚRO na Veletrhu vědy

SÚRO představí nejen studentům ukázku své odborné činnosti na veletrhu vědy v areálu PVA EXPO Praha ve dnech 2. až 4. června 2022

 

Státní ústav radiační ochrany, v. v. i. bude mít poprvé stánek na veletrhu vědy, který se bude konat v areálu PVA EXPO Praha ve dnech 2. až 4. června 2022. Otevírací doba expozic je od 10:00 do 18:00hod. a vstupné je zdarma. Veletrh vědy nabízí více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovativních firem.

SÚRO, v. v. i. představí agendu svých odborných zaměření a to i na praktických ukázkách technologií, které využívá ke své práci. Můžete se tak těšit na praktické ukázky měření radonu, technického zázemí vozidla mobilní skupiny a v sobotu i přednášky na téma „Před radiací se neschováte“.

"Vše co jste chtěli vědět o radioaktivitě, ale báli jste se zeptat. Jsou více radioaktivní divočáci, nebo myslivci? Co se stalo v roce 2017? Co můžete pěstovat na kontaminovaném území? To a mnohem více se dozvíte v prezentaci SÚRO v. v. i. o monitorování radioaktivity v životním prostředí."

Zastavte se na veletrhu vědy a zeptejte se na cokoliv co Vás zajímá týkající se radiační ochrany.