Cestujeme s přístrojem Safecast

From Czechrad
Jump to navigation Jump to search
Travel with Safecast bGeigie 800px.jpg

Nemáme nic proti tomu, abyste si vzali přístroj i cestu do zahraničí, nicméně byste měli dodržet několik doporučení:

  • 1) mějte přístroj nabitý - podle některých informací mohou u bezpečnostních kontrol požadovat zapnutí elektronického zařízení na důkaz, že funguje
  • 2) v prostorách letiště přístroj nezapínejte - červená indikační dioda může evokovat zapnutou kameru a způsobit zbytečné problémy
  • 4) neměřte nikde, kam se legálně nesmí vstupovat, v blízkosti chráněných objektů (např. vojenských zařízení apod.) - v těchto místech můžete mít problém i s fotografováním, tak se raději vyhněte problémům.
  • 5) pokud měříte, nesnažte se přístroj schovávat - měření není nic nelegálního, snahou přístroj schovávat budete působit o to víc podezřele a zbytečně můžete přitáhnout pozornost policie. Na druhou stranu ale není nutné se přístrojem explicitně všude chlubit (skrz textilní stěnu batohu měří stejně dobře) aby vám ho nikdo neodcizil.


UPOZORNĚNÍ - v některých zemích může být používání přístroje v rozporu s místními zákony. Mohlo by se jednat o země s tzv. autoritářskými režimy. Doporučujeme předem si zjistit situaci v dané zemi a zvážit zda přístroj vzít s sebou.

V Číně například můžete mít problém například obecně s používáním elektronických zařízení na palubě letadla, jak uvádí Lukáš Čambala ve svém článku “Používali telefon během letu, po přistání je čekalo několikadenní vězení” z 17.2.2017.