Nacházíte se zde: Úvod / Publikace

Aktuality

SÚRO uspořádal druhé mezinárodní porovnání kontinuálních monitorů radonu.
Porovnání proběhlo v rámci projektu IAEA Regional Training Course on Inter-Comparison of Active Radon Monitors, 2018-09-20, Reference: TN-RER9153-1801032.
Skupina zaměstnanců SÚRO se stala skutečným Ježíškovým vnoučetem.
Díky tomu zažili dvě obyvatelky z Domova seniorů Kladno krásné Vánoce. Paní Linda (76 let) dostala mechanický invalidní vozík a paní Anna (89 let) speciální pružinovou matraci.
Seminář „Otázky dopadu jaderné havárie do zemědělství a připravenost ČR“
Ministerstvo zemědělství společně se Státním úřadem pro jadernou bezpečnost a Státním ústavem radiační ochrany zorganizovaly dne 24. října 2018 v prostorách Ministerstva zemědělství odborný seminář „Otázky dopadu jaderné havárie do zemědělství a připravenost ČR“
Pravidelné vyhodnocování radiační situace na území ČR
Státní úřad pro jadernou bezpečnost zahájil pravidelné vyhodnocování radiační situace na území ČR.
Měření radiace z vrtulníku
Na webu regionální stanice Českého rozhlasu Liberec vyšel článek o měření radioaktivity ze vzduchu, které provádí vojenští chemici z 314. centra výstrahy proti zbraním hromadného ničení v Hostivici u Prahy spolu se specialisty z našeho ústavu.
Nejhlubší podzemní laboratoř v Evropě
V letošním březnovém čísle časopisu Vesmír vyšel článek o nejhlubší podzemní laboratoři v Evropě LSM Modane, která se nachází v hloubce 1,7 km ve Francii pod horou Fréjus v Savojských Alpách na hranicích s Itálií. Na projektech, které se tam realizují se podílí i Česká republika včetně našeho ústavu.
Informace o výskytu stopového množství I-131 v ovzduší České republiky v únoru a březnu 2018
Laboratoře SÚRO detekovaly v odběrovém období od 26. (27.) února do 6. (7.) března v České republice opět na některých svých odběrových místech měřitelné hodnoty aktivity radioaktivního I-131 v ovzduší (viz tabulka v dalším textu) .